dalay
11 اسفند 1401 - 14:02

زمینه جمع سپاری در امور خیریه فراهم شود

گرگان- استاندار گلستان با تاکید بر ساماندهی فعالیت های خیریه در بخش های مختلف استان، گفت: زمینه جمع سپاری در امور خیریه باید فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه ظهر پنج شنبه در همایش سالانه مجمع خیرین گلستان اظهار کرد: فراهم کردن زمینه جمع سپاری در امور خیر ضروری است و این مسئله منحصر در حوزه اقتصادی نیست.

استاندار گلستان افزود: باید زمینه مشارکت را برای آحاد جامعه با هر توان مالی فراهم کنیم؛ نباید از مساعدت‌های مالی خرد و جزیره‌ای چشم پوشی کنیم.

وی ادامه داد: ترویج امر خیر بسیار ارزشمند است و تجربه نشان داده مجموع منابع خرد و تأثیر آن بیشتر از اقدامات انفرادی است.

زنگانه افزود: یقیناً باید زمینه مشارکت خیر را برای متخصصان در مناطق محروم فراهم آوریم تا آنها بتوانند خدمات خود را به مردم ارائه کنند

استاندار گلستان گفت: تلاش‌های خیرین بسیار ارزشمند است و وظیفه خیرین تنها ساختن کالبد نیست، بلکه فراتر از اقدامات سخت افزاری است و در مسائل اجتماعی هم نقش آفرین هستند.

وی اظهار کرد: حوزه خیران نیاز به ارائه نگاه‌های جدید است و امیدوارم تلاش گران این عرصه به روش‌های نو و پویش‌ها توجه ویژه داشته باشند تا با ایده‌های خلاقانه، امور خیر را گسترش دهیم.

گفتنی است؛ در این مراسم احکام خیرین شهرستان‌های استان با حضور استاندار گلستان، تقدیم شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068041